Kolay Taşın | Nakliyat

Hizmetlerimizi Kendi Ekip ve Araçlarımız ile Gerçekleştirmekteyiz.

Pandemiden bu yana, ofis taşıma konusundaki tartışmalar ve işletmelerin ofis taşımadan elde etmek istedikleri faydalar değişti. Eskiden her şey daha büyük ve daha iyi alanlarla ilgiliyken, işletmeler artık daha esnek çalışma yöntemlerini destekleyen, en iyi yetenekleri çekmelerine ve elde tutmalarına yardımcı olan ve işe gidip gelmeye değecek bir ortam sağlayan ofislere taşınıyor.

 

Aradığınız yükseltme türü ne olursa olsun, ofis taşıma işlemleri stresli olabilir. Bununla birlikte, ofis alanı gereksinimlerinizi dikkatlice değerlendirdiğiniz ve taşınmayı düzgün bir şekilde planladığınız sürece , faydalar buna değer. Yeni çalışma yöntemlerini kolaylaştırmaktan, iş yerinizi yeni işe alınanlar için daha çekici hale getirmeye kadar, işte bir ofis taşımanın birçok avantajından bazıları.

 

 

1. Yeni Çalışma Yöntemleri

Hibrit , işbirlikçi ve çevik çalışma gibi modern çalışma yöntemleri, havasız, geleneksel bir ofisle çelişebilir. Elinizdekileri yeniden düzenlemeye çalışmak yerine, sıfırdan başlarsanız açık çalışma alanları, ortak çalışma alanları, özel kabinler oluşturmak ve ortak çalışma masası uygulamak daha kolay ve daha uygun maliyetli olabilir.

Çalışmak için boş bir alanınız olduğunda, kendi tarzınızı uygulayabilir ve markanızı, çalışanlarınızı ve hepinizin tercih ettiği çalışma biçimini tamamlayan bir alan yaratabilirsiniz. Taze, yeni bir ortamda çalışmak, yeni çalışanları çekmeye yardımcı olmanın yanı sıra, mevcut çalışanlarınıza destek vererek onları daha mutlu ve üretken hale getirebilir.

2. Düşük Maliyetler

Çoğu işletme ofisi tamamen terk etmese de, hibrit ve uzaktan çalışmanın yükselişi birçok kişinin küçülmek istediği anlamına geliyor. Daha küçük ofislerin en bariz faydası maliyetlerin azalmasıdır, ancak kârlılığınız için alandan ödün vermeniz gerekmez.

Herhangi bir zamanda daha az sayıda çalışanı barındırmak için ofis alanınızı küçültmeye bakın. Bilgisayarlara, sunuculara ve veri merkezlerine güç sağlamak için aydınlatma, ısıtma, iklimlendirme ve enerji gereksinimleri de azalır. Ve şu anda enerjinin maliyeti göz önüne alındığında, bu sadece iyi bir şey olabilir.

Ya da ekibiniz için günlük olarak ihtiyacınız olan her şeyi ve bazılarını sunan esnek ofis çözümleri arayın. Esnek bir çalışma alanı kullanmak, kullanmadığınız alan için asla ödeme yapmayacağınız ve aynı zamanda masa alanınızı iş ihtiyaçlarınıza göre ölçeklendirebileceğiniz anlamına gelir. Esnek çalışmanın faydaları hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz , bir sonraki çalışma alanınızı bulmanıza yardımcı olabilecek ekibimizle iletişime geçin.

3. Daha İyi Çalışan Deneyimi

Mevcut ortamda bu, işletmeleri ofislerini yeniden konumlandırmaya motive eden bir başka avantajdır. İşe alımla ilgili yüksek maliyetler ve birçok firmanın en iyi çalışanlarını elde tutmada yaşadığı zorluk, insanların gerçekten çalışmak istedikleri bir alan yaratmayı bir öncelik haline getirdi.

Bazı işletmeler, çalışanlarının işe gidiş gelişlerini azaltmak için daha iyi ulaşım bağlantılarına sahip bölgelere taşınmayı seçiyor. Elizabeth Line yakınlarındaki ofis alanı, tam da bu nedenle artık yüksek talep görüyor. Birçok çalışan yeşil alanlara , kafelere, barlara ve restoranlara, perakende satış alanlarına ve sanat ve kültürel mekanlara kolay erişim istemekle birlikte, yürünebilirlik ve sağlıklı yaşam da çalışanlar için önceliklerdir .

Kolay ulaşılabilir olmak sadece çalışanlarınız için önemli değil. Müşteriler, alıcılar ve meslektaşlarınız da ancak size hızlı bir şekilde ulaşabilirlerse size rekabet avantajı sağlayabilirler.

Bazı işletmeler, işlevsel gruplar için daha küçük uydu ofisler lehine genişleyen merkezi merkezlerden uzaklaşıyor. Bu yerel merkezlere seyahat etmek daha kolay olabilir, belirli çalışanların ihtiyaç duyduğu desteği daha fazla sağlar ve çalışanların evde olabileceklerinden daha üretken olmalarını sağlar.

 

4. İş Büyümesi

Ofis taşımaları da iş büyümesine katkıda bulunabilir. Ofisiniz, çalışanlarınızın verimli ve üretken bir şekilde çalışmasını zorlaştırabilecek şekilde, dikiş yerlerinde patlama yaşıyor olabilir. Alternatif olarak, yukarıda belirtilen yeni ve bazı durumlarda daha etkili çalışma yöntemlerini uygulamak isteyebilirsiniz, bu durumda bir ofisin taşınması daha uygun bir alan yaratmanıza yardımcı olabilir.

Ancak, işverenlerin aradığı sadece daha fazla alan değil. Rekor düzeydeki işsizlikle birlikte , en iyi çalışanlar talep ediliyor ve onlar uygun, çekici ve prestijli yerlerde ofisleri olan işletmelerde çalışmak istiyorlar. Kısa bir yolculuk ve yerel olanaklara yakınlık, çalışanların aradığı özelliklerdir. Bu nedenle, daha arzu edilen bir yere taşınmak, yeni yeteneklerin işe alınması ve çalışanların elde tutulması söz konusu olduğunda size değerli bir avantaj sağlayabilir .

5. Yeni Ofis Düzenlerini Uygulayın

Artık ofis, işin yapıldığı ve katılımın beklendiği yer olarak görülmek zorunda değil. Bunun yerine, belirli bir ihtiyacı karşılamaya yardımcı olacak alanlar oluşturabilirsiniz. Örneğin, çalışanların kendi ekipleriyle ve işletmedeki diğer ekiplerle işbirliği yapmaya gittiği bir ortak çalışma alanı oluşturun. Alternatif olarak, masaların ve alanların önceden rezerve edilebildiği veya ilk gelene hizmet esasına göre atanabildiği sosyal alanlar veya ortak çalışma alanları oluşturun.

Kesin olan bir şey var – sonsuz sıra sıra masalar ve birbirinin aynı toplantı odaları içeren ofis düzenleri çoktan unutuldu. Onların yerine işletmeler, bire bir görüşmeler için alanlar yaratıyor ve insanların yeniden bağlantı kurmasına ve sohbetleri başlatmasına yardımcı olmak için kafeler, barlar ve ara alanları gibi sosyal alanlarla iş ve oyun arasındaki çizgileri bulanıklaştırıyor.

Bu düzenin iş değerlerinizle uyumlu olduğunu düşünüyorsanız, ancak bunu kendi alanınızda nasıl uygulayacağınızdan emin değilseniz, bu olanaklara doğal olarak hazır olan esnek, hazır ofis alanları arayın.

Harekete Geçmeye Hazır mısınız?

Bir işletmeyi taşımanın birçok avantajı ve şu anda mevcut olan harika ofis alanı fırsatları göz önüne alındığında, bir ofis taşımanın size ve ekibinize nasıl fayda sağlayabileceğini düşünmeye değer.

Knight Frank olarak harekete geçmenize yardımcı olabiliriz. Bize ne aradığınızı söyleyin, biz de sizin için mükemmel ofis alanını bulmak için rakipsiz pazar bilgimizi kullanalım. Hatta en iyi anlaşmayı aldığınızdan emin olmak için görüşmelerinizi ayarlayacak, randevularda size eşlik edecek ve sizin adınıza pazarlık yapacağız. Ve hepsinden önemlisi, hizmetimiz tamamen ücretsizdir.


İş dünyası geliştikçe, nasıl rekabetçi kalabilirsiniz?

Aylık işyeri içgörüleri, üretkenlik tüyoları ve iş liderliği fikirleri dozunuzu doğrudan gelen kutunuza alın.